از واتس اپ استفاده می کنید؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

از واتس اپ استفاده می کنید؟

واتس اپ در سال ۲۰۱۹ از نظر امنیتی با سال سختی روبرو شده است. بر اساس پایگاه داده آسیب‌پذیری‌های ملی ایالات متحده، پلتفرم پیام‌رسان متعلق به فیس‌بوک ۱۲ نقص امنیتی را فاش کرد که ۷ مورد آن به‌عنوان «بسیار حیاتی» طبقه‌بندی شده‌اند. اکنون یک کلاهبرداری دیگر برای ربودن واتس اپ وجود دارد که در حال انجام است. با ما در HiVPN همراه باشید.

از واتس اپ استفاده می کنید؟

یادگیری از جف بزوس

در کنار آسیب‌پذیری‌های متعدد کشف‌شده در سال ۲۰۱۹، کاربران واتس‌اپ از حملات هک و جاسوس‌افزار رنج می‌برند .

آخرین حمله واتس اپ در حال حاضر تحت بررسی FBI است – تلفن جف بزوس، مدیر عامل آمازون، با یک فایل ویدیویی مخرب ارسال شده از شاهزاده عربستان سعودی گزارش شده است.

داستان یک درس سریع در امنیت سایبری است. حتی ثروتمندترین مرد جهان نیز از یک حمله سایبری ساده در امان نیست.

خوشبختانه، واتس‌اپ برای رفع آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار خود فوراً اقدام می‌کند. اما این بار، این حمله به جای یکپارچگی پلت فرم، به حساسیت ما نسبت به مهندسی اجتماعی مربوط می شود.

از واتس اپ استفاده می کنید؟

طرح جدید هک اجتماعی که باید مراقب باشید

به گفته زاک دافمن، یکی از همکاران فوربس ، یک هک جدید مهندسی اجتماعی وجود دارد که طبق گزارش ها، کلاهبرداران کنترل واتس اپ قربانیان را به دست می آورند . اجرای چنین کلاهبرداری به طرز شگفت انگیزی ساده است، اما به همین راحتی می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

مهاجمان به حساب واتساپ دوست زک دسترسی پیدا کردند و شماره تلفن مخاطبین او را ضبط کردند.

برخی از مخاطبین  از جمله زاک، پیامی دریافت کردند که از او می خواست یک کد شش رقمی برای او بفرستد و به تأیید حسابش کمک کند. چه کسی به یک دوست قابل اعتماد دست نمی دهد، درست است؟

از واتس اپ استفاده می کنید؟

با دریافت کد تأیید، مهاجم می‌تواند به واتس‌اپ یکی از دوستانش دسترسی کامل داشته باشد و کلاهبرداری را در نوبت دیگری پیش ببرد. در چنین طرح ربایی، داده‌های قدیمی به خطر نمی‌افتند. دستگاه دست نخورده باقی می ماند همه چیز در سطح معماری WhatsApp اتفاق می افتد.

خوشبختانه دوست زک قبل از برخورد کلاهبرداران متوجه این فعالیت غیرمعمول شد و بلافاصله به دوستانش هشدار داد که هیچ پیامی را که از او ارسال شده باز نکنند.

از واتس اپ استفاده می کنید؟

رسانه های اجتماعی مملو از کاربران واتس اپ هستند که ادعا می کنند کلاهبرداران مخاطبین آنها را هدف قرار داده اند. به نظر می رسد تعداد افراد مورد آزار و اذیت در حال افزایش است. کاربران واتس‌اپ از دزدیده شدن حساب‌هایشان با انتقال شماره گزارش می‌دهند .

هنگامی که یک کلاهبردار به واتس اپ قربانی دسترسی پیدا می کند، مخاطبین پیامی از یکی از دوستان محبوب خود دریافت می کنند که تحت عنوان یک وضعیت اضطراری پول قرض می دهند. باز هم، مهندسی اجتماعی در بهترین حالت خود.

از واتس اپ استفاده می کنید؟

در اینجا نحوه ایمن ماندن آورده شده است

تأیید دو مرحله ای چیزی است که می تواند حساب ارزشمند واتس اپ شما را نجات دهد. این با یک کد پیامکی شش رقمی معمولی متفاوت است.

حتی اگر آن را برای یک مهاجم ارسال کنید، آنها همچنان باید پین شما را بدانند تا به حساب نفوذ کنند. برای تنظیم یک لایه امنیتی اضافی برای حساب خود کمتر از یک دقیقه زمان خواهید برد.

یکی دیگر از راه های موثر برای از بین بردن کلاهبرداران استفاده از VPN است. شما باید تا جایی که می توانید اطلاعات شخصی خود را به صورت آنلاین محدود کنید.

از واتس اپ استفاده می کنید؟

بسیاری از کلاهبرداری ها با جمع آوری اطلاعات حساس در مورد شما توسط بازیگران بد شروع می شود تا بعداً بتوانند از آن به نفع خود استفاده کنند.

HiVPN یک ابزار عالی برای کاهش ردپای آنلاین شما است. هویت خود را پنهان کنید تا هیچ هکری نتواند ارتباطات شما را رهگیری کند. با ویژگی SafeBrowse HiVPN، خود را از بازدید از وب سایت های کلاهبرداران مخرب ایمن کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مرداد ۱۲, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

داکسینگ چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

داکسینگ چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست؟ آدرس منزل، شماره تلفن، شماره پاسپورت و شماره کارت اعتباری شما اطلاعات بسیار حساس و خصوصی هستند که در صورت نیاز از آنها استفاده می کنید و با افراد و موسسات به اشتراک می گذارید. هنگامی که شخص دیگری…

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟ به شما هشدار داده شده است که روی پیوست‌های ایمیل مشکوک که برای سرقت اطلاعات شما طراحی شده‌اند، کلیک نکنید، یا پیوندهای ناقص ارسال شده به صندوق ورودی LinkedIn خود را که می‌توانند بدافزار را روی رایانه‌تان نصب…

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک اگرچه وسوسه انگیز است که فرض کنیم هکرها به کسب و کارهای کوچک به عنوان هدف علاقه ای ندارند، اما این نمی تواند دور از واقعیت باشد. در واقع، به دلیل منابع محدود، کسب و…