آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

آیا ساتوشی واقعی لطفا بایستد؟

این سوالی است که در این هفته پس از اینکه دانشمند کامپیوتر و تاجر استرالیایی، کریگ رایت، ادعا کرد که ساتوشی ناکاموتو – مخترع بیت کوین- است، ذهن همه را درگیر کرده است. با ادامه این پست HiVPN همراه باشید.

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

“اعتراف” رایت به طور گسترده در BBC ، GQ، The Economist و وبلاگ شخصی او منتشر شده است. همچنین تعدادی از پاسخ ها را برانگیخته است که ادعا می کنند رایت در واقع ناکاموتو نیست . پس حق با کیست؟ آیا کریگ رایت پشت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو است؟ ما تصمیم گرفتیم کلاه های پلیسی خود را بپوشیم و خودمان راز را کشف کنیم.

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

پس از کجا شروع کنیم؟

برخلاف دیگر افشاگری‌های آلتر ایگو ، جستجوی هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو افراد زیادی را درگیر کرده است که گمان می‌رفت مخترع بیت‌کوین هستند، اما تاکنون هر نامزد احتمالی آن را رد کرده است. تا به امروز، هویت ساتوشی ناکاموتو یکی از اسرار بزرگ اینترنت باقی مانده است.

رایت آخرین نفر در صف طولانی نامزدهای احتمالی ناکاموتو است، اگرچه او اولین کسی است که ادعا می کند خود مخترع بیت کوین است. رایت در حمایت از ادعاهای وحشیانه خود، طیف وسیعی از شواهد را ارائه کرده است که خود را به برنامه نویس گریزان متصل می کند، و حتی تاییدیه هایی از سایر افراد پشت بیت کوین دارد که ادعاهای او را تایید می کند. پس شواهد چیست؟ و آیا همه آنها جمع می شوند؟

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

۱. پست های وبلاگ قبل از انتشار بیت کوین

یکی از اولین و واضح‌ترین شواهدی که نشان می‌دهد رایت ناکاموتو است، مجموعه‌ای از پست‌های وبلاگ شخصی اولی است که به انتشار قریب‌الوقوع بیت‌کوین قبل از انتشار واقعی ارز دیجیتال اشاره می‌کند.

متأسفانه برای رایت، این مدرک به راحتی رد شد. چندین گزارش نشان می‌دهد که پست‌های رایت به‌تدریج پیش‌بینی شده بود تا این تصور ایجاد شود که رایت قبل از انتشار اطلاعاتی درباره بیت‌کوین داشته است. بدون تعجب، پست‌ها از وبلاگ رایت حذف شده‌اند.

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

۲. تاریخ آکادمیک و شخصی رایت

ایجاد بیت کوین شاهکار بدی نبود و به نبوغ رمزنگاری ناکاموتو اشاره می کند. بسیاری از آن زمان حدس می زنند که فهرست چشمگیر دستاوردهای دانشگاهی رایت او را نامزد خوبی برای پدر بیت کوین می کند. طبق نمایه لینکدین که اکنون حذف شده است، رایت دارای مدرک دکترا است. در علوم کامپیوتر از دانشگاه چارلز استورت سیدنی ، به عنوان مدرس و هماهنگ کننده موضوعی در دانشگاه خدمت کرد، و حتی یک دوره کارشناسی ارشد در پزشکی قانونی دیجیتال برای مدرسه ایجاد کرد.

یا نه. فوربس در دسامبر ۲۰۱۵ بیانیه ای از CSU دریافت کرد که در آن بیان شده بود

دانشگاه همچنین از تایید سایر دستاوردهای رایت در CSU خودداری کرد، که باعث ایجاد سؤالاتی در مورد اعتبار سایر ادعاهای وی می شود. علاوه بر این، رایت قبلاً مرکز تحقیقات اداره مالیات استرالیا بود که پس از طرح ادعای مشکوک این کارآفرین برای میلیون‌ها دلار اعتبار مالیاتی آغاز شد. در مجموع، تاریخچه شطرنجی رایت این اطمینان را ایجاد نمی کند که او بنیانگذار یک ارز دیجیتال است که مبتنی بر مسئولیت پذیری و امنیت است.

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

۳. امضای دیجیتال از ناکاموتو

با این حال، این واقعیت که رایت در گذشته ادعاهای مشکوکی درباره خود داشت، بلافاصله تضمین نمی کند که ادعای فعلی او نیز نادرست است. برای تصمیم گیری در مورد آن، ما باید به شواهدی که او ارائه کرده است نگاه کنیم تا نشان دهد که خالق بیت کوین است.

ظاهرا رایت یک امضای دیجیتال ایجاد کرده و آن را به سخنرانی ژان پل سارتر نویسنده و فیلسوف برنده جایزه نوبل اضافه کرده است. موفقیت اثبات رایت به این ایده بستگی دارد که امضای دیجیتال با استفاده از یک کلید رمزنگاری ساخته شده است که فقط می تواند در اختیار ناکاموتو باشد.

پس آیا اثبات رایت کار می کند؟ اجماع محافل امنیت رایانه و ارزهای دیجیتال یک “نه” قاطع است. امضای ارائه شده توسط رایت به عنوان مدرک به نوشته ای از سارتر ضمیمه نشده بود، بلکه صرفاً امضایی از تراکنش بیت کوین در سال ۲۰۰۹ توسط ناکاموتو بود. به عبارت دیگر، رایت یک امضای دیجیتال موجود را گرفت و آن را به عنوان امضای جدید ارائه کرد تا هویت خود را به عنوان ناکاموتو ثابت کند.

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

دیگران ادعا کرده اند که اثبات رایت بیهوده پیچیده است و اصولاً قابل تأیید نیست. آن‌ها رایت را متهم می‌کنند که عمداً یک مدرک پیچیده ارائه می‌کند تا اعضای مطبوعات و عموم مردم را که با فناوری کمتر آشنا هستند فریب دهد، در حالی که اثبات ساده‌تر کافی است. همانطور که یکی از توسعه دهندگان هسته بیت کوین بیان کرده است ، رایت فقط باید امضایی را ارائه کند، که به نام ناکاموتو شناخته می شود، در پیام “کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو است”، به جای اینکه “عکس از امضای شخص دیگری بر روی یک سند در دسترس عموم قرار گیرد و ادعا کند که این نشان دهنده شماست.” آنها.»

رایت از آن زمان به شکاکان خود پاسخ داده و ادعا کرده است که «بیت کوین را از یک بلوک اولیه» منتقل خواهد کرد و یک سری شواهد مستقل قابل تأیید را «طی روزهای آینده» ارائه خواهد کرد. با این حال، برخی از کارشناسان بر این باورند که حتی انتقال پول از یک بلوک اولیه کافی نیست و رایت نمی تواند ادعای خود را ثابت کند مگر اینکه بتواند یک سکه از اولین گروه تراکنش های بیت کوین (معروف به بلوک Genesis) یا جابجا کند. پیامی را با کلید خصوصی آن بلوک امضا کنید.

در کمال تعجب هیچ کس، رایت از قول خود مبنی بر ارائه مدارک بیشتر عقب نشینی کرد و گفت که “شجاعت” برای اثبات ادعای خود را ندارد و (دوباره) همه پست های وبلاگ قبلی خود را حذف کرد .

آیا کریگ رایت مرد پشت بیت کوین است؟

هیئت داوران حضور دارند و رایت تقریباً به طور قطع ساتوشی ناکاموتو نیست

در مجموع، به نظر نمی رسد که شواهد به نفع رایت جمع شوند. اما به نظر نمی رسد که خود مرد از این وضعیت ناراحت باشد و اظهار داشت

با رسیدن به پایان این جنجال یک هفته ای، تقریباً مسلم است که کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست. اما سؤالات باقی می ماند: ساتوشی ناکاموتو کیست؟ ناکاموتو الان کجاست؟ آیا نامزد بعدی که ادعا می‌کند اوست، مورد قانع‌کننده‌تری ارائه خواهد کرد؟ فقط زمان می تواند بگوید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مهر ۲۷, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…