آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک نقطه شکست باشد.

بنابراین، بیایید در این پست HiVPN ببینیم که چرا انتخاب یک ترکیب خوب قدیمی نام کاربری و رمز عبور ممکن است بهتر باشد.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

اگر با یک حساب Google به همه سرویس ها وارد شوید، مقاومت آن در برابر هک باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد. شکاف در امنیت حساب Google می تواند عواقب بدی داشته باشد، مانند کسب مجوز توسط هکرها برای دسترسی به تمام پروفایل های پیوند شده.

علاوه بر این، استفاده از یک حساب Google یا فیس بوک برای ورود به سیستم، تنها دسترسی آنها را به زندگی دیجیتال شما گسترش می دهد. از آنجایی که Google بی وقفه شما را به صورت آنلاین ردیابی می کند، ممکن است نخواهید به طور عمدی اطلاعات بیشتری به آن ارائه دهید.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

ورود به سیستم با گوگل یا اپل چگونه کار می کند؟

هنگامی که تصمیم می گیرید به برنامه ها یا سایت ها بپیوندید، ممکن است متوجه گزینه های مختلف ثبت نام شوید. مسیر معمولی ارائه اطلاعات نمایه، آدرس ایمیل و تنظیم رمز عبور است. با این حال، یک ورود به سیستم به معنای استفاده از نشانه هایی از ارائه دهنده هویت انتخاب شده (IdPs) برای تأیید هویت شما است.

بزرگترین تهدید امضای قرارداد با خدمات شخص ثالث در صورتی است که این شرکت ها از نقض داده ها رنج ببرند. سپس، داده های لو رفته می تواند ورودهای غیرمجاز را تسهیل کند.

در سال ۲۰۱۸، فیس‌بوک از نقض ۵۰ میلیون حساب کاربری خبر داد. به گفته محققان، باگ‌های مسئول این حادثه، مهاجمان را قادر می‌سازد تا توکن‌های SSO را بگیرند . بنابراین، هکرها می توانستند به حساب های مرتبط با فیس بوک دسترسی پیدا کنند.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

با این حال، مردم نگرانی‌های خود را در مورد حفظ حریم خصوصی و اشتراک‌گذاری داده‌های گزینه‌های ورود به سیستم واحد ابراز می‌کنند. به عنوان مثال، سرویس‌هایی که برای SSO استفاده می‌شوند، دید واضحی از محل صرف زمان کاربران و عادات خرید/مرور آنها دارند.

چنین نگرانی‌ها و نگرانی‌های فزاینده در مورد فناوری‌های بزرگ ممکن است SSO را کمتر محبوب کرده باشد. در واقع، شرکت هایی مانند فورد موتور، توییچ، نایک و Best Buy فیسبوک را از گزینه های SSO کنار گذاشته اند.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

چرا یک ورود به سیستم باعث ایجاد مشکلات حریم خصوصی می شود

Single sign-on گزینه ای است که به راحتی در دسترس است که به شما امکان می دهد از روال ایجاد مجموعه دیگری از اعتبارنامه ها فرار کنید. با این حال، ورود به سیستم با گوگل یا فیس بوک فقط وابستگی شما را به این سرویس ها عمیق تر می کند.

به عنوان مثال، حساب Google شما در حال حاضر شامل جزئیاتی در مورد عادات مرور، عبارت‌های جستجو، مکان‌ها، تبلیغات مشاهده‌شده و موارد دیگر است. با SSO، دسترسی مستقیم بیشتری به فعالیت شما در برنامه ها/سایت های شخص ثالث می یابد.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

مطالعه ای توسط LoginRadius نشان می دهد که ورود به سیستم با Google چقدر رایج است. در سال ۲۰۲۲، این گزینه SSO ترجیحی برای آمریکایی های شمالی (۳۸.۹٪ از کاربران) بود. پیوستن به یک سرویس با یک حساب فیس بوک محبوبیت کمی کمتر داشت، یعنی ۳۸.۷%. با این حال، تعداد کاربرانی که گوگل را انتخاب کرده اند از سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. در همان زمان، Facebook SSO کاهش یافت.

علیرغم اینکه برخی از سرویس ها و کاربران SSO را کنار می گذارند، همچنان در بسیاری از سرویس ها، به ویژه بازی های موبایل، در دسترس است. متأسفانه، نگاه کردن به این موضوع از زاویه حریم خصوصی نشان می دهد که شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک کانال های جدیدی را از ردیابی کاربران ایجاد می کنند.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

مشکلات امنیتی و استفاده با یک ورود به سیستم

ورود به سیستم با Google یا سایر ارائه دهندگان هویت می تواند فرآیند ورود را پیچیده کند. ممکن است مکاتبات مربوطه را از سرویس‌ها دریافت نکنید یا برای دسترسی مجدد به حساب‌های گمشده تلاش نکنید.

  • اگر کاربران روش SSO قبلی خود را فراموش کنند، ممکن است چندین حساب ایجاد کنند. در حالی که این تهدیدی ایجاد نمی کند، ثابت می کند که SSO می تواند بی جهت گیج کننده باشد.
  • ممکن است شرکت ها به درستی یک ورود به سیستم را در خدمات خود ادغام نکنند. توسعه دهندگان تاکید کرده اند که حفظ یک سیستم ورود سالم می تواند ناامید کننده باشد. به عنوان مثال، شما باید بین نام کاربری-رمز عبور و احراز هویت IdP تعادل برقرار کنید. علاوه بر این، سرویس‌ها احتمالاً شامل چندین ارائه‌دهنده SSO مانند Google، Facebook، GitHub، Apple، Okta، Microsoft و غیره خواهند بود.
  • از آنجایی که سرویس‌ها آدرس ایمیل کاربران را دریافت نمی‌کنند، ارسال اعلان‌ها یا هشدارهای امنیتی دشوار می‌شود. ارائه دهندگان ممکن است نیاز به ارسال هشدار در مورد تغییرات مختلف داشته باشند. با یک ورود به سیستم، آنها ممکن است گزینه های محدودی برای تماس با شما داشته باشند. اگر هشدارهای مربوط به نقض داده ها را دریافت نکنید، این اشکال می تواند بسیار خطرناک باشد.
  • نقض داده ها می تواند بسیار ویرانگر یا نسبتاً بی ضررباشد. سرویسی که از طریق SSO به آن ملحق می شوید، اعتبار شما را ندارد. بنابراین، اگر دچار نقض شود، چنین اطلاعاتی بخشی از داده های درز شده نخواهد بود. با این حال، همانطور که برای فیس بوک مشاهده می شود، نشت می تواند توکن های مورد استفاده برای احراز هویت شما را در معرض سایر خدمات قرار دهد.
  • SSO در برابر تکنیک های مختلف هک آسیب پذیر است. قبل از ربودن یکی از تهدیدات است و شامل به خطر انداختن حساب‌هایی است که در آینده ایجاد خواهید کرد.
  • عدم اطمینان زمانی که باید حساب ها را بازیابیکنید. ممکن است مشخص نباشد که آیا به کمک IdP یا خدمات نیاز دارید. بنابراین، فرآیند بازیابی ممکن است به طور غیر ضروری طولانی باشد و از یک تیم پشتیبانی به تیم دیگر منتقل شود.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

آیا باید ورود به سیستم با Google، Facebook و دیگران را متوقف کنید؟

به طور کلی، گزینه‌های ورود به سیستم، خطرات متعددی را برای حفظ حریم خصوصی و امنیتی ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از کارشناسان معتقدند که این یک نقطه شکست واحد است.

اگر سرویس ارائه‌دهنده هویت دچار نقض داده شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که حساب‌های مرتبط با آن بی‌تأثیر باقی بمانند. علاوه بر این، یک ورود به سیستم مستعد حملاتی است که ممکن است از طریق ترکیب های معمول نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر نباشد.

از سوی دیگر، ورود به سیستم با ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث، جایگزین سالم تری برای استفاده مجدد از رمزهای عبور است. اما در مقایسه با مدیران رمز عبور مدرن، ورود به سیستم تنها می‌تواند مسیری کمتر امن باشد.

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

ایجاد یک حساب کاربری: یک راه امن و راحت

ایجاد حساب می تواند گامی ناچیز برای استفاده از یک سرویس به نظر برسد. با این حال، تصمیماتی که در این مرحله می گیرید می تواند آینده شما را شکل دهد. اگر در مورد گزینه های ورود به سیستم تک مطمئن نیستید، از آن صرف نظر کنید.

برخی از سرویس‌ها نیز از احراز هویت بدون رمز عبور استفاده می‌کنند و شما را از ایجاد اعتبارنامه‌های جدید آزاد می‌کنند. HiVPN همچنین برای پیاده سازی لاگین های بدون رمز عبور انتخاب کرده است. در عوض، ما از پیوندهای جادویی استفاده می کنیم که به شما امکان می دهد بدون نیاز به رمز عبور به حساب خود دسترسی داشته باشید.

اگر به دنبال ورود نام کاربری-رمز عبور هستید، این نکات را دنبال کنید تا هر بار یک نمایه امن ایجاد کنید:

  • برای هر حساب یک رمز عبور منحصر به فرد ایجاد کنید. قوانین رمز عبور پیشنهاد می کند که ترکیبی طولانی از اعداد تصادفی، حروف و نمادها ایجاد کنید. آنها نباید حاوی کلمات واقعی باشند که حملات فرهنگ لغت بتوانند حدس بزنند.
  • از مدیران رمز عبور برای ذخیره تمام اطلاعات کاربری خود استفاده کنید. مدیران رمز عبور مدرن می توانند ورود سریع و راحت را تسهیل کنند. شما نیازی به به خاطر سپردن هر اعتبار ندارید: مکانی امن برای ذخیره آنها خواهید داشت.
  • هر زمان که در دسترس است، احراز هویت چند عاملی را فعالکنید. ۲FA برای اطمینان از ایمن ماندن حساب شما حتی پس از افشای رمزهای عبور ضروری است. این یکی از راه‌های آماده‌سازی برای نقض داده‌ها و محافظت از حساب شما است.
  • سعی کنید حساب های خود را با ابزارهایی برای ردیابی نقض داده ها مدیریت کنید. HiVPN یک مانیتور نقض داده ارائه می دهد . این یک ویژگی است که وب را اسکن می کند تا ببیند آیا جزئیات مربوط به ایمیل نقض شده است یا خیر. بنابراین، به شما اجازه می دهد تا زودتر اقدامی مانند تغییر رمز عبور انجام دهید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مهر ۱۴, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…